روغن بادام تلخ، مرطوب کننده عالی برای پوست های خشک و حساس

/, روغن بادام تلخ, ساخت کرم، لوسیون و پماد, معرفی مواد موثره/روغن بادام تلخ، مرطوب کننده عالی برای پوست های خشک و حساس

روغن بادام تلخ، مرطوب کننده عالی برای پوست های خشک و حساس

  « روغن بادام تلخ »

روغن بادام یکی از شاه کلیدهای طب سنتی در درمان بیماری‌ها بوده و مصرف آن از دیرباز در کشورها و فرهنگ‌های مختلف رواج داشته است. روغن بادام سرشار از ویتامین E، اسیدهای چرب اشباع نشده، پروتئین، پتاسیم و روی است و به دو شکل روغن بادام شیرین و تلخ وجود دارد. روغن بادام تلخ از بادام‌های با طعم تلخ بدست می‌آید.

از زمان های باستان، عناصر تلخ همیشه به عنوان داروی تب بر مورد استفاده قرار می گرفتند. این تلخی بطور موثر مانع از رشد عفونت بدلیل باکتری یا ویروس ها در بدن می شوند و در نتیجه باعث می شوند تب بدن کاهش یابد. به همین دلیل روغن بادام تلخ در دوزهای خیلی کم به عنوان داروی تب بر برای تب های خیلی شدید مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار روغن بادام تلخ

۵۰% از روغن بدست آمده از بادام تلخ حاوی سه مولفه اصلی بنزوآلدهید، گلیکوسید و هیدروژن سیانید می باشند، در حالی که ۵۰% دیگر آن حاوی اسید های چرب اشباع نشده و دیگر مولفه های مشابه به روغن بادام شیرین هستند.

دو مولفه روغن بادام تلخ، هیدروژن سیانید و بنزوآلدهید برای زندگی حیوانی و باکتری، میکروب، قارچ و ویروس ها سمی می باشند. بنابراین این روغن می تواند بطور موثر به عنوان داروی ضد باکتری و ضد قارچ مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین می تواند در درمان زخم ها همراه با عفونت های ایجاد شده در اثر ویروس، باکتری و قارچ استفاده شود.

 موارد مصرف دارویی روغن بادام تلخ

آرامبخش

ملین

پیشگیری از رشد سلول های سرطانی

ضد اسپاسم

سلامت پوست و درمان عفونت های پوستی

دارویی عالی برای از بین بردن کرم های روده

درمان تنگی نفس، درد کلیه و درمان سنگ مثانه

درمان گوش درد و ناراحتی های گوش

درمان اخلاط چسبیده به دستگاه گوارش

درمان سیاه سرفه

 روغن بادام تلخ و پوست

 روغن بادام، حاوی ویتامین E،A،B1، B2 و B6، که همه برای پوست مفید است. روغن بادام به راحتی جذب می شود و پوست شما را مرطوب می کند و از آن به عنوان یک مرطوب کننده بسیار عالی برای پوست خشک و حساس  استفاده می­کنند.

محافظت از اشعه های مضر UV

آبرسانی پوست

از بین بردن چین و چروک

درمان ترک خوردگی پوست دست در اثر سرمازدگی

درمان زخم هایی که نیاز به چرب کردن و ضد عفونی کردن دارند

پاک کننده مواد آرایشی و پاکسازی عمیق پوست صورت

حذف حلقه‌های تیره و سیاه زیر چشم

 احتیاط

بر خلاف روغن بادام شیرین که سمی نمی باشد و استفاده زیاد از آن برای بدن ضرری ندارد, روغن بادام تلخ دارای ترکیبات آلکالین و ماهیت سمی می باشد و باید با احتیاط مورد استفاده قرار بگیرد. بهتر است برای کسب اطلاعات در مورد میزان مصرف این روغن با پزشک و یا متخصص مشورت کنید.

مشاهده محصول

ثبت ديدگاه