اولین گام محافظت از پوست

اولین گام محافظت از پوست

 « اولین گام برای محافظت از پوست »

شناخت و تشخیص نوع پوست هر شخص کمک زیادی به مراقبت از پوست می کند . چون بر اساس نوع پوست ، باید ضدآفتاب ، شوینده ، کرمهای شب و روز ، مواد آرایشی انتخاب شود.

چهار نوع پوست داریم :

۱- پوست خشک: از علائم مشخصه این نوع دارای رنگ مات ، کدر ، خاکستری و هیچ برقی ندارد. ترک و شیار دارد . دارای چین و چروک بیشتر ، سن افراد بیشتر به نظر می رسد . منافذ پوست باز نیست. احتمال قرمزی و التهاب دارد. زبر و خشن است.

۲- پوست چرب: دارای منافذ باز ، ترک و شیار ندارد . معمولا ضخیم تر از بقیه انواع پوست است. چین وچروک کمتری دارد. سن ظاهری کمتر یا برابر سن واقعی است . براق ، نرم و چرمی به نظر میاید.

۳- پوست نرمال: نه خشک است و نه چرب و در حقیقت حد فاصل کم شدن چربی و خشک نبودن پوست را گویند. رنگ پوست شفاف و منافذ طبیعی است . التهاب و پوسته ریزی ، ترک و شیار ، کومدون و آکنه ندارد.

۴- پوست مختلط : در ناحیه پیشانی ، بینی و چانه پوست چرب ، در ناحیه گونه ها پوست خشک است. اکثر افراد دارای این نوع پوست می باشند. ( در این گروه موقع استفاده از ضد آفتاب ، نوع فاقد چربی را انتخاب کنند اما حتما در ناحیه گونه ها قبل از ضد آفتاب باید از مرطوب کننده استفاده کرد).

پوست همواره در حال تغییر است و گاهی یک پوست چرب ممکن است در اثر تغییرات محیطی و یا افزایش سن و …. به پوست خشک تبدیل شود و یا بر عکس .

ثبت ديدگاه