کنجد، اکسیر جوانی و زیبایی

کنجد، اکسیر جوانی و زیبایی

   « کنجد، اکسیر جوانی و زیبایی »

دانه کنجد از جمله دانه های روغنی سرشار از اسیدهای چرب اشباع ‌نشده می باشد. ۷۵ درصد دانه کنجد را چربی و پروتئین و ۲۵ درصد آن را مواد معدنی، کربوهیدرات­ها (قند) و فیبر تشکیل می دهد. کنجد همچنین دارای انواع ویتامین‌ ها، به ویژه ویتامین های گروه B و ویتامین E و مواد معدنی نظیر کلسیم، روی، مس ,آهن و فسفر است. همچنین محتوای بالای فیبر در دانه کنجد می تواند به هضم و گوارش مواد غذایی کمک کند. کنجد در برگیرنده ترکیبات ضد سرطانی همچون اسید فیتیک، منیزیم و فیتوسترول هاست. دانه های کنجد بیشتر از سایر دانه ها و آجیل ها فیتوسترول دارند. روغن کنجد بطور عمده متشکل از اسیدهای چرب اسید لینولئیک، اسید اولئیک، اسید پالمتیک و اسید استئاریک است.کنجد دارای آنتی اکسیدانهای طبیعی نظیر سزامول و سزامولین بوده که دارای خاصیت ضدسرطانی می باشد. در میان ۶ دانه روغنی رایج ، روغن کنجد بالاترین میزان آنتی اکسیدان را دارا است.

 

 خواص درمانی روغن کنجد

  کاهش کلسترول : 

یکی از مهمترین خواص کنجد برای سلامتی انسان، تاثیر آن در کاهش کلسترول بد خون است.  فیتواسترول ها ترکیباتی هستند که در گیاهان یافت می شوند و ساختمان شیمیایی مشابهی با کلسترول دارند. با دریافت میزان مناسبی از فیتواسترول ها، میزان کلسترول خون کاهش می یابد.

  بهداشت دهان و دندان : 

 یکی از مهمترین مزایای روغن کنجد حذف پلاک دندان، سفیدی دندان و افزایش سلامت دهان می باشد. یک مطالعه نشان می دهد که مسواک زدن دندان ها با روغن کنجد به حذف باکتری استرپتوکوک که در پلاک دندان و بزاق دهان یافت می شود کمک زیادی می کند.

  کاهش روند پوکی استخوان

  افزایش توان جنسی مردان

  کاهش درد دندان

  درمان ام اس

  تولید کلاژن و افزایش سلامت و زیبایی پوست

  افزایش سلامت قلب

  درمان اضطراب

  کاهش فشار خون

  درمان یبوست

  درمان عفونت

روغن کنجد به عنوان یک روغن با کیفیت بالا شناخته می‌شود. این روغن بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین روغن‌های خوراکی با درصد بالای چربی غیراشباع دارد. نوع لیگنان و آنتی اکسیدان‌های طبیعی موجود در این روغن باعث بروز مقاومت بسیار بالا در برابر اکسیداسیون و خواص فیزیولوژیکی ارزشمند روغن کنجد شده است. روغن کنجد دارای قدمت زیادی است چرا که این روغن محصول اصلی تمدن دره‌ی سند بوده‌است. آشوریان در ایران روغن کنجد را به عنوان غذا، دارو و پماد استفاده می‌کردند. طب آیورودا بر خواص روغن کنجد از نظر دارویی تاکید می‌کند و آن را اغلب به عنوان داروی جایگزین استفاده می‌کند.

 فواید روغن کنجد برای مو

  جلوگیری از سفیدی مو

  تقویت و رشد مو

  جلوگیری از ریزش مو

  درمان شوره سر

  درمان خشکی مو

  تقویت رشد ابرو

 خواص روغن کنجد برای پوست صورت و بدن

  درمان سلول های آسیب دیده پوست

  جلوگیری از عفونت های باکتریایی پوست

  کاهش چین و چروک پوست

  درمان جوش صورت

  درمان سیاهی دور چشم

مشاهده محصول

ثبت ديدگاه