روغن نارگیل، مهربان با پوست

روغن نارگیل، مهربان با پوست

  روغن نارگیل 

روغن نارگیل یکی از غنی ترین منابع روغن اشباع به شمار رفته و حدود ۹۰% از اسیدهای چرب موجود در آن، به حالت اشباع می باشند. هر چند در گذشته روغن نارگیل به دلیل برخورداری از مقادیر بالای چربی اشباع، ماده ای مضر محسوب می شد، اما داده های جدید نشان می دهد که چربی های اشباع بی ضرر هستند. در واقع نتایج حاصل از مطالعات بسیار گسترده بر روی صدها هزار نفر، نادرست بودن فرضیه « تاثیر مصرف روغن اشباع شده بر گرفتگی عروق » را به اثبات رسانده است.

روغن نارگیل می تواند به عنوان تمیز کننده ی طبیعی پوست صورت، کرم مرطوب کننده و یک ضد آفتاب طبیعی عمل کرده و بیماری های پوستی را درمان کند. روغنی که عصاره خود نارگیل است یک روغن کاملا طبیعی است که اگر خالص باشد, هیچ کدام از اثرات نامطلوب مواد شیمیایی را نخواهد داشت. روغن نارگیل دارای چربی های اشباع طبیعی است. چربی اشباع نه تنها کلسترول سالم یا HDL را در بدن شما افزایش می دهد، بلکه باعث کاهش LDL یا همان کلسترول بد خون نیز می شود. افزایش HDL در بدن، به بهبود سلامت قلب و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمک می کند.

MCFA موجود در روغن نارگیل به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی برای درمان عفونت های دستگاه ادراری و کلیوی شناخته می شوند. تحقیقات نشان می دهد که روغن نارگیل به طور مستقیم از آسیب کبد جلوگیری می کند. پزشکان همچنین از آب نارگیل برای درمان سنگ کلیه استفاده می کنند.

استرس و رادیکال های آزاد از علل مهم پوکی استخوان هستند. از آنجا که روغن نارگیل دارای سطح بالایی از آنتی اکسیدان هاست با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و به درمان پوکی استخوان کمک می کند. 

یکی دیگر از مزایای روغن نارگیل این است که جذب کلسیم را در روده افزایش می دهد و به این ترتیب با پوکی استخوان مقابله می­کند. روغن نارگیل به طور طبیعی می تواند هورمون ها را متعادل کند چون منبع خوب چربی های اشباع شده از جمله اسید لوریک است. مطالعات نشان داده اند که روغن نارگیل یک چربی عالی برای دوران یائسگی می باشد.

موارد استفاده روغن نارگیل برای پوست :

پاک کننده آرایش

نرم کننده طبیعی پوست

ماسک لایه بردار

درمان خشکی لب ها

التیام پوست بعد از مانیکور

درمان آکنه و جوش صورت

کاهش چین و چروک

درمان سیاهی دور چشم

خواص روغن نارگیل برای مو :

 حالت دهنده و رفع وزی مو

 درمان شوره سر

افزایش رشد مو

درمان موهای خشک

نرم کننده ی طبیعی مو

کاهش ریزش مو

کاهش التهاب و آرتریت

 نارگیل در هوای خنک روغن نارگیل می تواند مثل کرم جامد باشد,  اما اگر کمی گرم شود به شکل مایع در می آید. 

ثبت ديدگاه